Haberler

E-bülten listesine katıl
Haber, duyuru ve kampanyalarımızdan e-posta ile haberdar olmak isterseniz aşağıdaki ilgili alanlara e-posta adresinizi ekleyerek kaydolabilirsiniz.
Left Block News
Instagram, Instagram Hikayeleri için Yeni Otomatik Altyazı Seçeneğini Test Ediyor

Instagram şu anda IG Hikayeleri için Hikayeler klipleriniz için çeşitli metin formatlarında otomatik altyazılar oluşturan yeni bir 'Kapalı Başlıklar' etiketini test ediyor.

Bazı kullanıcılar artık Instagram uygulamalarında bu araca erişebiliyor, ancak gönderi göndermeye gittiklerinde 'Yalnızca dahili' hata mesajı alıyorlar. Instagram, sürecin şu anda yalnızca test aşamasında olduğunu ve henüz halka açık olmaması gerektiğini doğruladı. Bu seçenek, Instagram'ın geçen yılın sonlarında ayrı Threads uygulamasına eklediği ve Threads'ın indirme grafiklerini hızla yükselttiğini gören aynı araca benziyor. Ancak bunun nedeni, insanların Instagram iç çevrelerine mesaj göndermek istemeleri değildi - çok sayıda kullanıcı, otomatik altyazı özelliğini kullanarak klipler oluşturmak için Threads indirdi ve daha sonra ekrandaki metinle TikTok'a yükledi .

Bu göz önüne alındığında, Instagram'ın aynı işlevi doğrudan Hikayelere eklemesi hiç de kolay değil. Instagram , geçen yıl en az Ağustos ayından bu yana bu seçeneği geliştirirken , aynı zamanda Eylül ayında IGTV yüklemeleri için otomatik altyazılar ekledi . Belirtildiği gibi, araç markalar ve içerik oluşturucular için bir dizi yeni seçenek sunarak daha geniş bir kitleye ulaşmayı kolaylaştırabilir ve Hikayelerinizin sesli ve sesli senaryolarda anlaşılmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, otomatik altyazılar mükemmel değildir, bu nedenle metni gözden geçirmeniz gerekecektir.

Instagram'ın arayüz içindeki metni düzenleme kapasitesi sağlayıp sağlamayacağı henüz net olmamakla birlikte Instagram, halka açık bir sürüm için bir zaman çizelgesi sağlamadı, ancak bu prototipin gelişmiş doğası göz önüne alındığında, yakında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

2021-04-01
Home Background Home Background Left